Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/e-content24/ftp/podrozyczas1/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6230
Kłodzka Góra i wieża widokowa | PodRóży Czas

Jest kilka możliwości aby wejść na Kłodzką Górę. My postanowiliśmy zdobyć ją niebieskim szlakiem, a samochód zostawić przy parkingu nieopodal singletracku. Jak się okazało wcale nie szliśmy niebieskim szlakiem, a równolegle do niego.  Aby dojechać do parkingu kierujcie się drogą z Kłodzka do Złotego Stoku. Przed miejscowością Laski, a za Podzamczem zobaczycie po lewej stronie niewielki parking.

Góra Kłodzka stała się obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Kotliny Kłodzka od kiedy wzniesiono na niej wieżę widokową. Góra mierzy sobie 757 m n.p.m. A z wierzy rozciągają się wspaniałe widoki. I właśnie dzisiaj nie było mgły, aby te widoki podziwiać 😉 Cała trasa zajęła nam niecałe 2 godziny, oczywiście z postojami. Przeszliśmy coś około 7 km. Szła z nami Młoda (lat 6), więc jest to dobra trasa dla dzieci.